JCC Spanish Civil War: The Republicans

Best Delegate: Vicente Rojo Lluch, Milton Academy

Outstanding Delegate: Niceto Alacla-Zamora, Burr and Burton Academy

Honorable Mention: Santiago Carillo, Saint John’s School

Verbal Commendation: Enrique Lister, Shrewsbury High School

Verbal Commendation: George Orwell, Thornton Academy

Position Paper: Manuel Azana Diaz, The Loomis Chaffee School

JCC Spanish Civil War: The nationalists

Best Delegate: Francisco Franco Bahamonde, Burr and Burton Academy

Outstanding Delegate: Emilio Mola y Vidal, Deerfield Academy

Honorable Mention: Jose Millan Astray, Beaver Country Day School

Verbal Commendation: Federico Salmon, Noble and Greenough School

Verbal Commendation: Gonzalo Queipo de Llano y Sierra, Milton Academy

Position Paper: Alfonso Garcia Valdecasas, Belmont High School

Kenyan Elections 2007

Best Delegate: Musalia Mudavadi, The Loomis Chaffee School

Outstanding Delegate: Kofi Annan, Woodstock Academy

Honorable Mention: Uhuru Kenyatta, Cape Coral High School

Verbal Commendation: Daniel arap Moi, Mosaic Explore

Verbal Commendation: Yoweri Museveni, Winchester High School

Position Paper: Tom Mshindi, Portsmouth High School (RI)

Avatar: The Last Airbender

Best Delegate: Uncle Iroh, The Loomis Chaffee School

Outstanding Delegate: Hama, Hemispheres at Yale

Honorable Mention: Chief Arnook, Wayland High School

Verbal Commendation: Princess Azula, Lincoln School

Verbal Commendation: Quon (Wealthy Tea Merchant), Eagle Rock High School

Position Paper: The Mechanist, Germantown Academy

Gods of Olympus

Best Delegate: Athena, Floral Park Memorial

Outstanding Delegate: Eris, Saint John’s School

Honorable Mention: Ares, Beaver Country Day School

Honorable Mention: Harmonia, Minnetonka High School

Verbal Commendation: Iris, Grace Church School

Position Paper: Poseidon, Cape Elizabeth School

Ghost Wars: The Afghan Resistance

Best Delegate: Mullah Mohammed Rabbani, Grace Church School

Outstanding Delegate: Milton Bearden, Woodstock Academy

Honorable Mention: Ayman Al-Zawahiri, Mosaic Explore

Verbal Commendation: Ahmed Shah Massoud, Cape Coral High School

Verbal Commendation: Akhtar Abdur Rahman, Portsmouth Abbey School

Position Paper: Sayed Ahmed Gailani, Boston University Academy

Fall of a Dynasty: The Court of Aurangzeb 

Best Delegate: Raja Jai Singh, Floral Park Memorial

Outstanding Delegate: Muhammad Kam Bakhsh, Burr and Burton Academy

Honorable Mention: Nawab Bai, Portsmouth High School (RI)

Verbal Commendation: Mirza Suramzi, Hamden Hall Country Day School

Verbal Commendation: Sulaiman Jengiz , Woodstock Academy

Position Paper: Pundit Rajendra Prasad, Jonathan Dayton High School

Ad Hoc Committee of the Secretary General 

Best Delegate: King Stephen Michael Pritzker, Saint John’s School

Outstanding Delegate: General Secretary Sparkie Ginsburg, Cape Elizabeth High School

Honorable Mention: Chief Commander Buzz Armstrong, Grace Church School

Verbal Commendation: Fleet Admiral Jack Ryan, Cape Coral High School

Verbal Commendation: The Enlightened Ethan Wong, Winchester High School

Member Login
Welcome, (First Name)!

Forgot? Show
Log In
Enter Member Area
My Profile Log Out