Massachusetts Chapter 55: The Opiod Crisis 

Best Delegate: Michael Brady, Beaver Country Day School

Outstanding Delegate: Richard Ross, Woodstock Academy

Honorable Mention: Cynthia Creem, Cape Coral High School

Honorable Mention: Joseph Boncore, University of Chicago Laboratory School

Verbal Commendation: Walter Timilty, Winchester High School

Verbal Commendation: Bruce Tarr, New Fairfield High School

Position Paper: Michael Barrett, Burr and Burton Academy

Tea and poppy: China, 1839

Best Delegate: Yijing, Burr and Burton Academy

Outstanding Delegate: Charles Elliot, Pembroke High School

Honorable Mention: Sushun, Portsmouth Abbey School

Honorable Mention: Ge Yunfei, The Loomis Chaffee School

Verbal Commendation: Qishan, Concord High School

Verbal Commendation: Yishan, Floral Park Memorial

Position Paper: Lin ZeXu, Burr and Burton Academy

Press Corps

Best Delegate: The Blaze, Wayland High School

Outstanding Delegate: BBC, Beaver Country Day School

Honorable Mention: The Seattle Times, Hamden Hall Country Day School

Honorable Mention: The Economist, Milton Academy

Verbal Commendation: The Associated Press, Lincoln School

Verbal Commendation: Reuters, Burr and Burton Academy

Position Paper: The New York Post, East Greenwich High School

United nations security council

Best Delegate: China, Port Charlotte High School

Outstanding Delegate: United Kingdom, University of Chicago Laboratory School

Honorable Mention: Kazakhstan, Beaver Country Day School

Verbal Commendation: Cote D’Ivoire, Noble and Greenough School

Position Paper: United States of America, Burr and Burton Academy

California 2030

Best Delegate: Tostinky Silverke, Beaver Country Day School

Outstanding Delegate: Libby Schaaf, Cape Coral High School

Honorable Mention: Adam Benzingle, Milton Academy

Honorable Mention: Peter Courtney, Winchester High School

Verbal Commendation: Tang Zheng, Portsmouth High School (RI)

Verbal Commendation: Kshama Sawant, New Fairfield High School

Position Paper: Jeff Bezos, American School Foundation

International Criminal Court

Best Delegate: Judge Trial 1, Prosecution, Woodstock Academy

Outstanding Delegate: Judge Pre-Trial 1, Defense, Beaver Country Day School

Honorable Mention: Judge Trial 1, Defense, Cape Coral High School

Honorable Mention: Judge Pre-Trial 2, Prosecutor, Liberal Arts and Science Committee

Verbal Commendation: Judge Trial 1, Defense, The Loomis Chaffee School

Verbal Commendation: Judge Pre-Trial 1, Prosecutor, Long Beach Polytechnic High School

Position Paper: Judge Pre-Trial 1, Prosecutor, Noble and Greenough School

Union Minière du Haut Katanga 

Best Delegate: Lord Clitheroe, Beaver Country Day School

Outstanding Delegate: Charles W. Englehard, Boston University Academy

Honorable Mention: Alphonse Solvay, Philipps Exeter Academy

Verbal Commendation: Eugene Sunnen, Woodstock Academy

Position Paper: Patrice Lumumba, University of Chicago Laboratory School

Member Login
Welcome, (First Name)!

Forgot? Show
Log In
Enter Member Area
My Profile Log Out